FAQ

Nejčastěji kladené otázky


Jaké to je jet na Segwayi ?

Něco jako jízdu na Segwayi jste určitě ještě nezažili, protože nic jiného takové není – Segway je jedinečný! Když nastoupíte na Segway, Váš instinkt Vás bude nutit udržovat rovnováhu jako na jiných dvoustopých zařízeních. U Segwaye je to však jiné. Téměř okamžitě si uvědomíte, že Segway PT drží rovnováhu za Vás. Stačí se mírně naklonit dopředu a uvidíte, že se Segway nepohybuje sám od sebe, ale že reaguje na pohyby Vašeho těla. Budete si připadat přirozeně a cool. Vysvětlení a zaškolení našim instruktorem je samozřejmostí.

Jak se pohybuje? Jak drží rovnováhu?

K pohybu a vyrovnávání využívá Segway technologie LeanSteer™. Lehce nakloňte řidítka doleva nebo doprava a transportér bude na tento pohyb okamžitě reagovat.Segway drží rovnováhu pomocí pěti senzorů a dvou akcelerometrů, které snímají měnící se terén a pozici Vašeho těla 100krát za vteřinu.

Jsou Segwaye legálním dopravním prostředkem v České republice?

Ano. Segway je legálním dopravním prostředkem v České republice. Je brán jako chodec, takže s ním můžete bez jakýchkoli potíží jezdit po cestách, chodnících a jiných místech určených pro pěší.

Je Segway efektivnějším prostředkem než auto?

Ano. Segway je 11krát efektivnější než průměrné auto a třikrát efektivnější než skútry mající i tu nejmenší spotřebu. K dobíjení potřebuje Segway pouze elektrickou energii. Jelikož Segway neuvolňuje žádné emise, je vhodným vozidlem i pro vnitřní prostory. 

Vejde se Segway do kufru auta?

Záleží samozřejmě na objemu kufru auta. Obecně lze ale říci, že po oddělení řidítek od základny se Segway vejde téměř do všech automobilů. Je velice skladný, jeho přeprava je proto velmi snadná. 

Existují nějaké hmotnostní limity pro jízdu na Segwayi?

Ano existují. Segway určuje hmotnostní limity pro bezpečnost jezdce a také pro snížení rizika poškození Segwaye . Jezdec nesmí vážit méně než 45 kg. Maximální náklad, který zahrnuje jezdce a všechny naložené věci, je 117 kg. Celková hmotnost nákladu na řidítkách by neměla přesáhnout 4,5 kg.

Jakou rychlostí se může Segway PT pohybovat?

Každý Segway nabízí dvě rychlostní nastavení - začátečnické a standardní. Mód pro začátečníky je nastaven na 9 km/hod., standardní mód pak na 20 km/hod. Rychlost 20 km/hod. je zhruba srovnatelná s velmi rychlým během.

Jak daleko dojede Segway na jedno nabití?

Ujetá vzdálenost záleží na modelu, velikosti nákladu, rychlosti a stylu jízdy a na terénu. Maximální dojezd Segwaye na jedno nabití je až 38 km.

Jakým způsobem se Segway nabíjí?

Baterie v Segway se nabíjí pomocí standardní elektrické zásuvky. Pouhých 10 minut nabíjení vám zajistí dojezd až na jeden kilometr. Nabíjení na maximální výkon baterií trvá 8 až 10 hodin.

Co je to "GLIDE"?

"Glide" - v doslovném překladu klouzání/plachtění - je název pro jízdu na Segwayi . Společnost Segway zvolila toto pojmenování právě proto, že tento výraz přesně vystihuje pohyb Segwaye, který je ladný a rovnoměrný, jako kdybyste klouzali po povrchu. Jízda na Segwayi (glide) je skvělý způsob, jak poznat nové lidi, vidět nová místa nebo jen vyrazit ven a užít si den.

Mohu použít Segway v dešti?

Jistě. Stroj je zcela utěsněný tak, aby mohl fungovat v deštivém počasí. Jen dávejte pozor na kluzké povrchy.

Co je to "Segway Smile"?

"Segway Smile", v přesném překladu Segwayový úsměv, je úsměv, který je vyvolán téměř u každého, kdo někdy jel na Segwayi . Toto vozítko je více než pouhý produkt, je to neobyčejný zážitek. Cestování z místa na místo se stane zábavou. Z chodců se stávají jezdci, kteří pokryjí více plochy než při pěší chůzi, pracují chytřeji a efektivněji. Toto poznání v každém vyvolá úsměv od ucha k uchu.

Co je to InfoKey ™ ovladač?

InfoKey ovladač je v podstatě klíčem k Vašemu transportéru. Každý ovladač je unikátně naprogramovaný tak, aby nastartoval a uzamknul pouze jeden konkrétní Segway. Poskytuje také užitečné informace o Vaší jízdě jako je stav baterie, rychlost a ujetá vzdálenost. Navíc má v sobě zabudovaný preventivní ochranný systém proti krádeži, který spolehlivě odradí každého, kdo by chtěl jakkoli manipulovat s Vaším zaparkovaným Segwayem. Když se s transportérem někdo pokusí zahýbat, ozve se hlasitý alarm, Váš Segway začne vibrovat, kola se uzamknou a na Váš InfoKey ovladač bude okamžitě odesláno upozornění o bezpečnostním riziku.