Hustopeče

Hustopeče
NáhledNáhledNáhledNáhledNáhled

Cesta z města trvá jen pár minut... Úvodní část hustopečské "mandloňové trasy" opět stačí k tomu, aby se člověk sžil s vozítkem segway a pak mohl naplno vychutnat 10 km jedinečné přírody. Nacházíte se totiž v jedné z největších botanických rarit na Moravě, v mandloňových sadech.

Trasa po celé své délce kopíruje mandloňovou naučnou stezku s pěti informačními tabulemi a čtyřmi dřevěnými posezeními. Největší ze čtyř vybudovaných posezení vzniklo u Předního rybníka. Dále okolo Zadního rybníka a lesní cestou vzhůru na okraj Kamenného vrchu (zde se nachází významná přírodovědná lokalita, která byla v roce 1956 vyhlášena přírodní rezervací). Následuje sjezd mandloňovými sady s několika serpentinami; zde člověk pozná chytrost a funkci gyroskopů, které vás z kopce přibrzďují a přitom dobíjí baterii.

Finální část začíná odpočinkovou jízdou po asfaltové cestě mezi poli, na jejímž konci využijete nastřádanou energii ze sjezdu - budete se divit, jak velký kopec umí segway vyjet. Po chvíli se objeví 14 metrů vysoká rozhledna. Nejkrásnější pohled z jejího vrchu se nabízí v dubnu a květnu, kdy pod ní rozkvétá růžová záplava mandloňových květů.

David


Mapa