Břeclav - Boří les

Břeclav - Boří les
NáhledNáhledNáhledNáhledNáhledNáhledNáhledNáhledNáhledNáhled

Na okraji břeclavské městské části Poštorná se rozprostírá Boří les, který nabízí krásné svezení na segwayi. Obzvlášť v období podzimu, kdy listy stromů září nejrůznějšími barvami, po zemi se válí spadané žaludy a příroda se pomalu chystá k zimnímu spánku.

Začátek trasy se nachází u nově otevřeného a jediného lanového centra v Lednicko-valtickém areálu Hájenka park. Návštěvníci jistě ocení rozsáhlé parkoviště, na kterém se začátečníci mohou v poklidu seznámit s vozítkem Segway. Po startu opustíme asfaltovou cestu a po mírně náročném terénu lesními cestami pokračujeme až na Nový Dvůr - empírový statek se stájemi a obytnou části nyní slouží k chovu koní. Odtud je tu už jen kousek k jednomu z nejznámějších saletů Lednicko-valtického areálu - Třem Gráciím. Na sousoší třech nahatých krasavic je zajímavé především to, že se nejedná o žádné grácie, ale o sochy tria antických bohyní: Athénu, Afroditu a Artemis.

Druhá polovina okruhu Bořím lesem sleduje červenou turistickou značku jižním směrem; mine kapli sv. Huberta a vyústí u Dianina chrámu, tzv. Rendez-vous. Mohutný empírový zámeček má tři patra a je zasvěcený bohyni lovu Dianě, který jako jediný na trase můžete v turistické sezóně za mírný poplatek navštívit. Do cíle zbývá už jen pár kilometrů, které nás provedou částí Bořího lesa jižně od silnice spojující Břeclav s Valticemi.

Mapa